Emīla Dārziņa koncertzāle

Emīla Dārziņa mūzikas skola

Emīla Dārziņa mūzikas skolas pasniedzēji un audzēkņi jau sen bija neapmierināti ar viņu rīcībā esošu zāli. Tāpēc 2019. gadā skola uzrunāja mūsu kompāniju, lai veiktu Dārziņa zāles akustikas izpēti un noteiktu pasākumus, kādus būtu jāveic, lai uzlabotu tās akustiku. Kļuva skaidrs, ka bez pilnas rekonstrukcijas nevar atrisināt esošās akustiskās problēmas.

Nacionālā Mākslu Vidusskola, kurā ietilpst Emīla Dārziņa mūzikas skola, Jaņa Rozentāla mākslas skola, Rīga Doma kora skola un Rīgas baleta skola, ieguva finansējumu zāles pārbūvei, ko projektēja arhitektu birojs “DUAL arhitekti”. Pamatojoties uz gala lietotāja un arhitektu uzdevumiem Akukon-Būvakustika izstrādāja zāles akustiskos un audiovizuālus risinājumus.

Darbs pie šī projekta bija liels izaicinājums, jo bija nepieciešams nodrošināt dažādu skolu prasību izpildi un iekļauties ierobežotā budžetā. Tomēr mūsu komandas specialistiem ciešā sadarbībā ar arhitektiem izdevās piemeklēt tādu dizainu un tādus risinājumus, kas atstāja skolotājus un skolēnus laimīgus par jauno zāli. Ne velti Dārziņa zāles projektētāji un būvnieki tika pagodināti ar 3. vietu nominācijā “Pārbūve” Latvijas būvniecības gada balvā 2021.

Share article

  • Facebook
  • Twitter

Region and language

Select region and language

Current selection: