Telpas akustika

Telpu akustika

Ikdienā mēs sastopamies ar dažādam situācijām, kurās grūti sarunāties, nereti tā gadās kafejnīcās un restorānos, lidostās un citās liela tilpuma publiskās vietās. Mūsdienās nereti sastopamajās atvērtā plānojuma darba telpās skaņas atstarojumi visbiežāk ir traucējoši un samazina darba vides akustisko komfortu.

Zinātniski telpu akustiku sāka pētīt Foga Mākslas muzeja lekciju zālē, kurā runas saprotamība bija tik slikta, ka mākslas studenti nevarēja uztvert profesoru stāstīto. Iemesls tam bija gan griestu ģeometrija, gan visu virsmu atstarojošās īpašības. Mācību telpu akustika ir ļoti nozīmīga ikvienā skolā un mācību iestādē, lai nodrošinātu pilnvērtīgu mācību vielas uztveri, to skanējumam jābūt balansā ar atstarojumu slāpēšanu.

Ne mazāk svarīgi ir nodrošināt labu akustisko darba vietās. Birojos darbinieku savstarpējās sarunas, komunicēšana pa telefonu, biroja iekārtu skaņas atstarojumu rezultātā palielina rada kopējo ambiento fonu. Par tādām telpām saka, ka tās ir trokšņainas.

Labos restorānos klusinātas mūzika un zems ambientais fons rada patīkamu vietu atpūtai. Arī privātmāju interjeros nepieciešams patīkams skanējums. konsultantu uzdevums ir paredzēt iespējamās problēmu situācijas.

Izpildīšanas vietu akustika

Muzikālu priekšnesumu izpildīšanas vietām, kā vienoti apzīmē operas, koncertzāles, teātrus un citas mākslinieku publiskas uzstāšanās vietas, neapšaubāmi atbilstoša akustika, jeb skanējums ir primārais nosacījums mākslinieciska baudījuma gūšanai. Simfoniskajai mūzikai nepieciešamas skanīgas zāles, taču mazāk kā ērģeļu mūzikai, kuru esam pieraduši klausīties liela tilpuma baznīcās. Koncertzāļu akustiku vērtēšana nav vienkāršs uzdevums, tāpat kā atšķiras muzikālās gaumes, tā arī atšķiras klausītāju vērtējumi izpildīšanas vietu skanējumiem.

Atbilstošs skanējums izpildīšanas vietām ir ļoti svarīgs faktors, taču ne vienīgais, ar ko šo vietu projektēšanā jārisina mūsu kompānijai. Veiksmīgai ikdienas telpu izmantošanai nepieciešams ergonomisks plānojums ērtai skatuves uzbūvei un demontāžai, apskaņošanas iekārtu montāžai, gaismu sistēmu.

Region and language

Select region and language

Current selection: